En İyi Regülatör Markaları Nedir?

En İyi Regülatör Markaları Nedir?
En iyi regülatör markaları voltaj dalgalanmalarına karşı etkili çözümler sağlıyor. Her şebeke hattında meydana gelebilecek voltaj dalgalanması elektronik cihazlarınıza ciddi sorunlar yaratabilir. Bu türden sorunların önüne geçmek için ise en iyi regülatör markaları arasından seçim yapabilirsiniz. 
 
Regülatör Nedir, Niçin Kullanılır? 
 
En iyi regülatör markaları bilinmeden önce regülatörün hangi amaçla kullanıldığı üzerinde durulması gerekiyor. Temel olarak regülatörler elektrik şebekesinden gelecek olan dalgalı enerjinin cihazların çalışması için ideal olan seviyeye getiren araçtır. Elektrik, şebekede farklı nedenlerden ötürü dalgalı bir şekilde hane veya işyerlerine ulaşabilir. Bu dalgalanma aşağı yönde olabileceği gibi yukarı yönde de görülebilir. Ancak her cihazın çalışması için ideal voltaj değeri olduğundan aşağı ya da yukarı yönlü olarak cihaza bir anda gelecek olan gerilim arızalara sebep olabilir. Bu türden sorunların önüne geçmek ve cihazları dalgalı akıma karşı korumak için regülatör kullanılmaktadır. 
 
Güven – İş Regülatör
 
En iyi regülatör markaları arasında ilk sıralarda kendisine yer bulan Güven İş alanında deneyimli olması sayesinde kullanıcıların beklentilerine tam olarak hitap etmeyi başarıyor. 40 yılı aşkın alanındaki deneyim sayesinde güvenli ve verimli kullanım açısından ihtiyacı karşılıyor. Farklı voltaj değerlerine sahip olan regülatör çeşitleri arasından seçim yapabilirsiniz. Modellerde çocuk korumalı çıkış sağlaması, voltaj regülasyonu ve aşırı gerilim koruması gibi detaylar standart bulunuyor. Bu sayede de kullanım sırasında görülecek tüm olası riskleri de engelliyor.
 
Markanın ürettiği regülatörler kullanım alanlarına göre farklılık taşıyor. Modellerin başlıca öne çıkan özellikleri şu şekilde;
 
Fatih Serisi; Şebeke geriliminde oluşacak düşme ve yükselmelere karşı sabit gerilim sunan modellerdir. Kullanıcı müdahalesi gerektirmeden otomatik olarak voltaj regülasyonunu sağlamaktadır. Bozulmayan saf sinüs voltaj ayarlaması, uzun süreli aşırı yük ve kısa kapanmadan koruması, dinamik olarak çıkış voltajını çok kısa sürelerde düzeltme gibi özellikler dikkat çekiyor.
 
Galata Serisi; en iyi regülatör markaları arasında ilk sırada bulunan markanın Galata serisi de sıklıkla tercih ediliyor. Bu modeller kullanıcıyı ve cihazı olumsuz voltajdan korumak, aşırı akıma karşı önlem sunma, aşırı yük ve kısa kapanmadan koruma gibi özellikler ile öne çıkıyor. Regülasyonun olmadığı durumlarda bypass rejimine manuel aktarma yapması da modelleri tercih edilebilir hale getiriyor. 
 
SRV-M3 Serisi; tam otomatik regülatör isteyenler için ideal çözüm sunan bu modeller, tüm trifaze cihazlar ile yüzde yüz uyumlu çalışıyor. Yüksek düzeltme aralığı ile özellikle işletmeler için ideal çözümler sağlıyor. 20ms voltaj düzeltme hızı ile birlikte gerilimlere karşı anında karşılık veriyor. Aşırı akım ve kısa devre koruması gibi unsurlar sayesinde beklentileri doğru karşılıyor.
 
Home Serisi; evde regülatör kullanmak isteyenler için üretilen bu modeller tüm ev elektronik cihazlarının voltaj dalgalanmalarına karşı korunmasını sağlıyor. Dengeli AC voltajı sunan modeller kombi, klima, buzdolabı, çamaşır makinesi gibi pek çok eşya için kullanılıyor.
 
Bu modellerin yanında geniş ürün yelpazesi ile öne çıkan Güven-İş regülatörler her zaman voltaj dalgalanmasına karşı doğru çözümler sağlıyor.
 
Regülatör Seçimi Nasıl Yapılmalı?
 
En iyi regülatör markaları arasından seçim yaparken belirli noktalara dikkat etmeniz gerekiyor. Öncelikle regülatörün ihtiyaca doğru karşılık verebilmesi adına kullanım alanı göz önünde tutulmalıdır. Hesaplama işlemi için alanda kullanılan tüm cihazların Volt Amper değerleri bilinmelidir. Cihazların toplam enerji gereksinimleri bilinerek hepsine koruma sunacak olan regülatör seçilmelidir. Alanda az sayıda elektronik cihaz kullanılıyorsa bu durumda voltaj çıkışı olarak düşük yapıda olan regülatör seçimi yapmak tasarruflu olacaktır. Bazen sadece tek bir cihaza yönelik de regülatör kullanılabilir. Aynı zamanda kurulum işlemlerinin de dikkatli şekilde yapılması sağlanmalıdır. Kurulum için gerekli güvenlik adımları atılmalıdır.